Як московська зграя змішала всі правила і повноваження церков

Вчора відбулася дуель московського і Вселенського патріархатів, яка вже вийшла за межі рішення питання про автокефалію України. З одного боку, це вказує на те, що питання дійсно вирішене, і зараз проходить етап його процедурного закріплення, а з іншого – показує, що московські хамські попи, а насправді – конторські службовці, раптом зрозуміли, що поїзд пішов, й у них більше не залишилося інструментів тиску ані на УПЦ, ані на Вселенський Патріархат. Ні підкуп, ні погрози не подіяли, але тільки прискорили процес і викликали різку реакцію Вселенського патріархату… .

Росія – Абсолютне Зло, яке треба негайно знищити.

Як і очікувалося, гундяєвці зібрали своє зібрання, назване «позачерговим засіданням їхнього синоду», де оголосили про свої дії проти Вселенського престолу. Заява вийшла довгою, тужливою і нудною, а головне – нетямущою. Річ у тому, що конторські діячі завжди з презирством ставилися до своєї нової роботи, а тому – не цілком володіють предметом і тому допускають грубі методичні і навіть фундаментальні помилки в своїй мотиваційній частині заяви. Тут немає нічого дивного і більш того, заява, по своєму духу, дуже нагадала старий анекдот, який тут, якраз до місця.

Загалом, текст звернення наводить на думку про те, що перед його написанням навіть не опівлітрилися, а заправилися по самі брови, а тому – написало багато такого, за що можна непогано отримати від тих, хто займається богослов’ям професійно, а не за службовим обов’язком. Ми не наводитимемо самі доводи, які гундяєвці визнали достатніми і логічними для обґрунтування своєї позиції, а приведемо лише резолютивну частину цього звернення, яке і показує те, що в нових умовах має намір робити гундяєвський патріархат.

Прямо зараз Гундяєв переводить всю їхню розвеселу контору в розряд секти, оскільки прямо зараз оповістили не тільки заходи, рівносильні розриву зв’язків з материнською церквою, а значить і вихід не тільки з православ’я, але й з християнства, але висловили прямі погрози, як Уселенському Патріархові, так і Вселенському Патріархату.

Цю ситуацію марно називають загрозою розколу або розколом православної церкви. Насправді, це – оформлення секти, без коріння і прапорів. По суті це оформлення релігійного відділу КДБ-ФСБ і нічого більш. Всім, хто довбав своїм лобом уклони в московських церквах, повинно бути зрозуміло, що після такої заяви вони перестали бути християнами й успішно приєднуються до сект, на зразок «свідків веселого пилососа» або «білого глядства», з чим їх можна від душі привітати. Але можна привітати і себе.

Нарешті московський патріархат сам зістрибнув з послідовності розповсюдження православ’я, і якщо раніше називав себе однією з основних православних церков на чолі вселенської патріархії, то тепер рпц відмовляється від цього, а значить – відмовляється і від частини нашої історії, яку вони незаконно і безсовісно приписали собі. Широким жестом вони звільнили нас від споглядання смутних пик, звезених на «хресний хід на честь хрещення Русі». Все, тепер вони – самі по собі, п’яте головне управління КДБ у справах релігії, що і потрібно було довести. Як і Путін, Гундяєв руйнує все так, як ніхто ззовні цього зробити просто не зміг би.

Але як ми відзначали вище, крім усього іншого, Гундяєв дозволив собі вилити помиї як на самого Вселенського Патріарха, так і на Вселенський Патріархат, а значить – вступив в боротьбу з професіоналами богослов’я. Не дивно, що вони миттєво отримали відповідь, яку можна сприймати як анонс, а найцікавіше буде попереду і вже прямо не стосуватиметься України. У цьому сенсі, звернемо увагу на те, що Україна стала причиною численних і все зростаючих санкцій, у відношення РФ, вона ж стала відправною крапкою для ізоляції як самого Путіна, так і його людей, і тепер з’ясовується, що і на церковному фронті для РФ почалися фатальні проблеми теж через Україну. Іноді складається враження, що знай Путін, до чого приведе агресія проти України, він краще безкоштовно віддавав би нафту і газ України, у результаті це виявилося б меншою проблемою, ніж це вже виглядає зараз, адже все ще тільки починається! Через двійко років росіяни ходитимуть під себе тільки від одного слова «Україна».

Загалом, відповідь виявилася куди цікавішою і змістовнішою. Зокрема, його озвучив архієпископ Тельміський Іов. Він відмітив, що всі сучасні автокефалії були створені томосом Уселенського Патріархату. Виняток становлять патріархати раннього етапу християнства і вони залишилися в давнину. А ось ця цитата:

«Окрім Уселенського патріархату, в історії православної церкви жодна інша помісна церква не проголошувала автокефалії». Це стало поки м’якою відповіддю, яка ще матиме свої основні наслідки пізніше. А ось наступний приклад, приведений в «заяві» гундяєвської церкві:

«Рухомий щирим бажанням підтримати Православ’я, що знаходиться в меншині й часом в достатньо непростій ситуації, Московський Патріархат зі свого боку надав в 1948 році автокефальні права Православної Церкви в Польщі й підтвердив автономний статус Православної Церкви у Фінляндії, наданий Святійшим Патріархом Тихоном в 1921 році, погодившись в 1957 році віддати забуттю всі канонічні суперечки та непорозуміння між Фінляндською Православною Церквою і Російською Православною Церквою, визнати Фінську архієпископію в сущому статусі і передати в її юрисдикцію Ново-Валаамський монастир, після чого було відновлено молитовно-канонічне спілкування».

Тобто, московська зграя трохи змішала правила і повноваження церков в християнстві і положняки і поняття злодійських збіговиськ. У виправдання своїх дій вони привели приклади, коли перебрали на себе права Вселенського Патріархату на надання автокефалії. Вони дійсно не зрозуміли, що задокументували власне беззаконня і явне порушення ієрархії церков. А точніше, вони показали, що давно вже плювали на церковні правила, що склалися століттями, і вже давно не визнають над собою верховенства Вселенського Патріархату. Це означає, що не тільки своїми заявами про припинення стосунків з Константинополем вони проголошують себе сектою, але і практичними діями, в яких самі ж і розписалися.

Архієпископ Іов прямо вказав на те, що РПЦ не має права надавати автокефалію українській, як і будь-який іншій церкві, бо це є прерогативою Константинопольського патріархату, як першого серед православних центрів в світі. А услід за цим прозвучав залп, який перетворює цих ряджених гебістів в самозваний блощичник, з яким взагалі не можна мати справу нікому з православних християн. Ось ці слова, які можна сміливо висікати на надгробному камені РПЦ: «Цікаво підкреслити, що ніколи не було дане православній церкві в Росії томоса про автокефалію».

Схоже на те, що під цими словами вже є позиція, яку добре пропрацювали, і вона буде проголошена в потрібний момент. На хвилиночку, ніякої російської автокефалії ніколи не було, бо немає такого документа, який би це підтверджував, і ця бригада самостійно роздає автокефалії! У світському житті це б називалося шахрайством, а як це називається в церковному середовищі – скоро дізнаємося.

У РФ люблять міркувати про велич, духовність відвічну, але схоже на те, що події, поточні в нинішньому темпі, не залишать від цього каменя на камені просто найближчими місяцями. Адже не дарма існує старовинне попередження про те, що сіяч вітру, збере бурю. Все до того йде. Коли це стане зрозуміло в Москві, вони проклянуть той день, коли сунулися до України, проклянуть тих, хто все це почав і хто це робив. До сьомого коліна проклянуть, бо зворотного ходу вже  немає.

Росія – Абсолютне Зло, яке треба знищити.

https://vasylfedorivzaporizhzhya.blogspot.com/2018/09/anti-colorados_15.html?spref=fb&m=1

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *